Čo robí fotograf na dovolenke…

Už pár rokov som snívala o veľkej dovolenke. Ako si oddýchnem, všetko pustím z hlavy a foťák nechám doma. Len tá dovolenka sa stále nejak odkladala. Raz bolo treba dokončiť dom, raz som bola tehotná, raz do toho vošlo čosi iné. 

Tento rok som si, ani neviem prečo, povedala, že ideme a hotovo! Vybrala som Španielsko, rezervovala ubytovanie, letenky a už nebolo cesty späť. Až pár dní pred odchodom na mňa doľahla celá ťarcha toho rozhodnutia – absolvovať tri a pol hodinový let s deťmi, ktoré nikdy nikam neleteli… ísť do krajiny, ktorej jazyk neovládame… zrazu som mala pocit, že som vôbec nerozmýšľala, keď som to riešila. Veď sme to mohli odložiť ešte o rok…

Pri balení batožiny prišla reč aj na foťák. Ja som chcela zobrať len starý, ktorý používam ako záložný. Veď čo, idem si užiť a nie pracovať, no nie? Manžel ma nakoniec presvedčil, nech vezmem svoju „najdrahšiu zostavu“, že isto budem potom nadávať, že som mohla mať lepšie fotky. Nuž čo, si ma už trochu pozná :-) Tak som ho počúvla a dobre som urobila.

Andalúzia je prekrásne miesto, fotiť by som mohla rad radom, celé dni. Oddychovať som ale predsa len nezabudla, takže sme si užili čas s foťákom aj bez neho. Navštívili sme mnoho krásnych miest – starobylé mesto Malaga, kde sme našli rodný dom Pabla Picassa, „balkón Európy“ aj jaskyňu Nerja, do kopcov zasadené mesto Mijas, úžasnú Benalmadenu, ZOO vo Fuengirole, pláž Cabopino blízko Marbelle a vybrali sme sa aj na návštevu na Gibraltar. Videli sme mnohé (pre nás) exotické rastliny, papagáje poletujúce po uliciach a hniezdiace vo vysokánskych palmách a tiež prístav plný lodí všemožných farieb a rozmerov.

Musím povedať, že celý výlet nakoniec dopadol oveľa lepšie, než som si predstavovala. Oplatilo sa toľké roky počkať :-) Dovolenka mi maximálne dobre padla, zrelaxovala som ako som chcela a domov som sa vrátila plná nových nápadov a inšpirácií. 

Tak verím, že aj vy ste prežili krásne leto a ak nie tento rok, prajem vám naplnenie vašich cestovateľských snov už čo najskôr!